Δευτέρα, 11 Μαΐου 2009

Πρόβλημα για λύση

Αγόρασα 2 λίτρα λάδι και 6 κιλά πατάτες και πλήρωσα 8,40 €. Αν όμως αγόραζα 10 κιλά λάδι και 8 κιλά πατάτες θα πλήρωνα 22,20 €. Πόσο κοστίζει το λίτρο το λάδι και πόσο το κιλό οι πατάτες;


Χάρης Λωρίδας

Δεν υπάρχουν σχόλια: